مشکل آب روستای هزاوه برطرف شد

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
دوشنبه, 28 می, 2018 - 13:43

با حفرچاه جدید آب شرب درروستای هزاوه شهرستان اراک مشکل کمبود آب شرب این روستای 1800 نفری بر طرف شد.

به گزارش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی ، مهندس عرفانی نسب مدیرعامل این شرکت با بیان این خبر گفت : روستای هزاوه با تعداد 600 اشتراک طی سالهای اخیر باتوجه به کاهش سطح آب زیر زمینی ، با مشکل کمبود آب مواجه شده بود به طوری که برای تامین آب شرب این روستا ،18 ماه عملیات آبرسانی سیارو جیره بندی صورت گرفت.

رئیس هیات مدیره شرکت آبفار ادامه داد : با مطالعه وضعیت آب این روستا ، نسبت به اخذ مجوز برای حفر چاه جدید این روستا اقدام شد و چاه جدید به عمق 160 متر و با آبدهی 30 لیتر در ثانیه حفرو تجهیز شد.

عرفانی نسب اضافه کرد: برای وصل آب چاه مذکور به روستا 1200 متر شبکه انتقال برق و حدود 1000 متر خطوط انتقال آب انجام شد که جمعا مبلغ 5500 میلیون ریال هزینه شد تا این روستای بزرگ از نعمت آب شرب بهره مند شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی با اشاره به اینکه بارندگی های اخیردر تغذیه چشمه ها و قنات ها تاثیر داشت ، گفت : از آنجایی که آب شرب اکثر روستاهای استان ازچاه ها تامین می شود ، پیش بینی میکنیم تعداد 209 روستای استان با مشکل کمبود آب مواجه شوند.

عرفانی نسب گفت : شرکت آب و فاضلاب روستایی برای کاهش مشکلات مردم روستاها در مواجه با خشکسالی از ابتدای سال وضعیت آب روستاها را رصد کرده و تدابیری در این خصوص اندیشیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی با تاکید برلزوم تغییر شیوه مصرف آب در جامعه گفت : استفاده از آب شرب برای مصارف کشاورزی و فضای سبز ، انشعابات غیر مجاز و مصرف خارج از الگوی مصرف از جمله مهمترین عواملی است که کمبود آب را در روستاها تشدید می کند.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است