مشکل کم آبی دو روستای شهرستان اراک برطرف شد

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
چهارشنبه, 17 اکتبر, 2018 - 12:55

مهندس فارسیجانی ، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اراک با اعلام این خبر گفت : آب مورد نیاز دو روستای فارسیجان و خشدون شهرستان اراک که با ورود به فصل گرما با  کمبود آب مواجه شدند ، تامین شد.

به گزارش شرکت آبفار استان مرکزی فارسیجانی گفت : در اوایل تیرماه با شروع فصل گرما در دو روستای خشدون با تعداد 140 خانوار و فارسیجان با 250 خانوار با کمبود آب مواجه شدند که در روستای خشدون با انجام آزمایش پمپاژ و تجهیز و راه اندازی چاه قدیمی روستای مذکور و همچنین شستشوی کامل چاه و پس از تایید انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی از آب استحصال شده ، آب وارد مدار بهره برداری شد و مشکل کمبود آب مرتفع گردید.

وی همچنین همچنین از پیگیری های شرکت آب و فاضلاب روستایی جهت اصلاح خطوط انتقال مجتمع آبرسانی خشدون خبر دارد

فارسیجانی گفت : در روستای فارسیجان با شناسایی یک حلقه چاه کشاورزی و انتقال آب این چاه به شبکه آب روستا و انجام مدیریت مصرف آب ، بخشی ازمشکل کمبود آب در این روستا مرتفع شد.

مدیر امور آبفار شهرستان اراک ضمن تشکر از صبر و حوصله اهالی و همچنین همکاری دهیار و شورای روستاهای فوق با شرکت آبفار گفت : از عموم مردم تقاضا داریم در مدیریت مصرف آب کوشا باشند و از استفاده از آب شرب برای آبیاری باغچه و فضای سبز خود داری کنند.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است