با اتمام 5 پروژه آبرسانی درروستاهای شهرستان ساوه ،43 روستا ، خدمات جدید آبرسانی دریافت میکنند

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
شنبه, 13 اکتبر, 2018 - 09:26

مهندس قنبری مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ساوه با بیان اینکه این شهرستان دارای 186 روستا میباشد که تعداد 111 روستای آن تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی میباشد گفت : 5 پروژه مهم آبرسانی درروستاهای شهرستان ساوه در حال انجام است که با اتمام آن به 43 روستای این شهرستان خدمات آبرسانی جدید ارایه می شود.

به گزارش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی مهندس قنبری 5 پروژه مذکور را شامل : عملیات اجرایی مجتمع 15 روستایی کوهپایه ، عملیات اجرایی مجتمع 5 روستایی احمد آباد – طرازناهید ، تامین و انتقال آب مجتمع 21 روستایی سرداران و اجرای خط انتقال آب روستای چلبلو و آبرسانی به روستای قارلوق دانست.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ساوه گفت : تابستان سال اخیر17 روستای شهرستان ساوه با مشکل کمبود آب و خشکسالی مواجه بودند که توانستیم با انجام اقداماتی ، بخشی ازمشکلات مردم را کاهش دهیم و که انشاالله  با دریافت اعتبارات لازم کارهای باقی مانده انجام خواهد شد.

قنبری در این راستا بیان کرد: روستاهای سرخده ، لالایین ، سیف آباد ، عباس آباد ، یل آباد و قردین از مجتمع سرداران با کاهش آبدهی چاه مواجه بودند که برای جبران آن ، چاه ملک آباد با عمق 200 مترحفر شد.

وی گفت : خط انتقال آب این چاه به طول 850 متر با لوله گالوانیزه اجرا شده که به صورت دیون می باشد وهمچنین بخشی از شبکه توزیع آب روستای لالایین تعویض شد .

قنبری اتمام عملیات اجرایی این پروژه را  مستلزم تخصیص اعتبار 4000 میلیون ريالی ، جهت احداث خط برق و تجهیز چاه دانست.

مدیرامور آب و فاضلاب روستایی شهرستان ساوه گفت : در روستاهای مجتمع شرفلو و چلبلو با کاهش آبدهی چاه مواجه شدیم که برای تامین آب این مجتمع از منابع آب مجتمع سرداران کمک گرفته شد و خط انتقال آن به طول 2100 متر اجرا گردید که در تلاش هستیم بتوانیم دیون 1500 میلیون ریالی پیمانکار این پروژه را پرداخت نماییم.

ایشان افزود : در تابستان سال جاری در روستاهای اکبرآباد و نیوشت با کمبود آب مواجه بویم که ناچار به اعزام تانکر آبرسانی به این روستاها شدیم که با مشارکت مردم و تعویض پمپ چاه ، این مشکل تا حدودی حل شد

قنبری تصریح کرد : برای حل قطعی کمبود آب در روستاهای اکبرآباد و نیوشت قصد داریم عملیات های اجرایی شامل اجرای خط انتقال آب از مجتمع کوهپایه ، تجهیز چاه و احداث مخزن 300 متر مکعبی را انجام دهیم که برای انجام آنها 4000 مبلیون ریال اعتبار درخواست شده است.

وحید قنبری بیان کرد : کمبود آب در روستای باغشاهی باعث شد که جیره بندی و آبرسانی سیار را در این روستا در برنامه کاری تابستان سالجاری قرار گیرد که در نظر داریم با دریافت 25000 میلیون ریال اعتبار ، احداث مخزن ذخیره آب به حجم 200 متر مکعب و اجرای 12000 متر خط انتقال و وصل آن به مجتمع کوهپایه را انجام دهیم.

قنبری با اشاره به پوسیدگی شبکه آبرسانی کهک و بالقلو گفت : تعویض کامل شبکه روستای کهک  و همچنین بخش هایی از شبکه روستای بالقلو انجام شده که الباقی در سال جاری و در صورت تامین اعتبار 10000 میلیون ریالی انجام خواهد شد .

مدیر امور آبفار شهرستان ساوه با اشاره با کاهش سطح آب چاه سقانلیق و نورعلیبیگ گفت : هم اکنون پیگیر حفرچاه برای روستای نورعلیبیگ هستیم و مقرر است از مجتمع کوهپایه کسری آب این روستاها تامین گردد که هم اکنون برای حل موقت مشکلات مردم جیره بندی و آبرسانی سیار در دستور کار قرار گفته است.

قنبری افزود : برای کمبود آب در روستای ستق بهسازی منابع آب بالادست و برای کمبود آب روستای غازم آباد نوبران به دنبال تامین منابع آبی از روستاهای اطراف هستیم .

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است