قرائت کنتور و صدور قبوض آب بهاء در روستاهای استان مرکزی به صورت آنلاین انجام میشود.

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
شنبه, 20 اکتبر, 2018 - 13:29

سیدمجید قاسمی رئیس اداره خدمات امور مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب روستایی از امکان قرائت کنتور و صدور قبوض آب بهاء در روستاهای استان مرکزی به صورت آنلاین خبر داد.

به گزارش شرکت آبفار مرکزی سیدمجید قاسمی در این رابطه گفت : راه اندازی سیستم هوشمند خدمات مشترکین و درآمد (موج) در ستاد استان و همچنین راه اندازی سیستم قرائت آنلاین (باران) بر روی گوشی های  هوشمند مامورین قرائت کنتور ، باعث شده ، در همان لحظه که کنتور قرائت می شود  ، اطلاعات از طریق گوشی همراه مامورین قرائت کنتور به امور مشترکین استان ارسال و محاسبات قبض ، به سرعت انجام شود و به صورت آنی از طریق پرینت های حرارتی همراه مامور قرائت ، قبض چاپ شده در اختیار مشترک قرار می گیرد.

رئیس اداره خدمات امور مشترکین و درآمد همچنین ادامه داد : مامورین قرائت کنتور علاوه بر همراه داشتن گوشی هوشمند مجهز به سیستم قرائت آنلاین و پرینتر های حرارتی ،دستگاه های کارتخوان را هم همراه خود برای پرداخت هزینه قبوض آب بهاء توسط مشترک ، دارند.

قاسمی افزود : با نصب سیستم نرم افزاری هوشمند (ساحل) مردم روستاهای استان مرکزی و همچنین دفاتر پیشخوان میتوانند از طریق این سامانه همه خدمات 22 گانه شرکت آب و فاضلاب روستایی را به صورت تمام الکترونیکی و بدون مراجعه به شرکت آب و فاضلاب روستایی دریافت نمایند.

وی از دیگر مزیت های ارتقاء سامانه های امور مشترکین را ، امکان رد یابی مسیرتردد مامورین کنتورخوان از طریق GIS ، دسترسی مدیران به اطلاعات لازم و سرعت در انواع گزارش گیری ، بیان کرد

مجید قاسمی از افزایش چشمگیر پرداخت غیر حضوری آب بهاء در روستاها خبر داد و گفت : در 4 ماهه ابتدای سال پرداخت غیر حضوری آب بهاء به 97 درصد رسید و با توجه به ارتقاء سیستم امور مشترکین ، این رقم افزایش خواهد یافت

وی از اضافه شدن 8 روستا به جمع روستاهای تحت پوشش و افزایش 2214 مشترک به جمع مشترکین شرکت خبر داد و گفت : تا پایان شهریورماه ، 829 روستای استان با تعداد147161 مشترک تحت پوشش خدمات شرکت آبفار مرکزی قرار گرفتند.

قاسمی گفت : سرانه مصرف آب در روستاهای استان مرکزی بالاتر از الگوی مصرف می باشد به طوری که میانگین سرانه مصرف آب در فروردین ماه سال جاری 182 لیتر به ازای هر فرد بوده که با شروع فصل گرما این رقم در شهریورماه به 224 لیتر رسیده است.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است