ترمیم 1000 مورد شکستگی لوله های آب در روستاهای شهرستان اراک

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
یک‌شنبه, 28 اکتبر, 2018 - 10:12

محمد فارسیجانی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اراک گفت : در سال جاری برای جلوگیری از هدر رفت و قطع آب در روستاها بر اثر شکستگی لوله ، هزار مورد شکستگی ایجاد شده در سطح روستاهای این شهرستان ، در کمترین زمان ممکن ، ترمیم شد.

به گزارش شرکت آبفار استان مرکزی ، وی ادامه داد: شکستگی لوله های آب در روستاها با توجه به فرسوده بودن عمر آنها ، اجتناب ناپذیراست و هرساله این شرکت با توجه به میزان اعتبارات دریافتی ، قسمت هایی از لوله های فرسوده را تعویض می نماید.

فارسیجانی از اجرای 6800 متر لوله آب در12 روستای شهرستان اراک با هزینه ای بالغ 150 میلیون تومان  خبر داد و گفت : این عملیات اجرایی شامل توسعه شبکه توزیع آب  در 9 روستا و تعویض لوله های فرسوده در 3 روستای شهرستان می شود.

وی گفت : در روستاهای ، عقیل آباد ، ساقی ، مالک آباد ، مشهد میقان ، مرزیجران ، نمک کوه ، گاوخانه ، حسین آباد و شهوه  مجموعا به طول 3200 مترشبکه توزیع آب گسترش یافت و در روستاهای سوار آباد ، داین و امان آباد شبکه فرسوده به طول 3600 متر تعویض شد.

مدیر امور آبفار شهرستان اراک اعلام کرد برای تامین آب مورد نیاز در روستای قلعه ساروق یک حلقه چاه به عمق 90 متر حفر شده وبرای روستای میچان عملیات بغل کنی چاه صورت گرفت.

وی ادامه داد : در روستای مشهد الکوبه ، 121 متر لوله آبده چاه تعویض شد و مخازن ذخیره آب روستاهای کمال آباد پایین و قلعه ارجناوند تعمیر و بازسازی شد.

 فارسیجانی با اشاره به مشکلات کم آبی در روستاهای شهرستان اراک ، گفت : کم آبی در روستاهای شهرستان اراک مشکلات فراوانی را به وجود آورده است به طوری که هم اکنون  9 روستای شهرستان اراک با تعداد 1302 مشترک به طور دائم با تانکر، آبرسانی می شوند و برای آبرسانی به 8 روستای شهرستان ، در تابستان گذشته از تانکر های آبرسان استفاده کردیم.

ایشان از تدوین برنامه ،  برای تامین آب پایدار برخی از روستاها گفت و بیان کرد : برای تامین آب مورد نیاز روستاهای سواری آباد – کلاغ نشین – قلعه بالا  و حسین آباد  ، چاه حفر شده و در حال اجرای پروژه می باشیم.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اراک گفت: برای روستاهای  وزیر آباد و نوازن مجوز حفر چاه اخذ و کار حفاری در آینده انجام خواهد شد و همچنین برای روستاهای  مشکان – دهلق – مسن آباد با توجه به عدم کیفیت منابع آب موجود در روستاها ، آبرسانی سیار را ادامه خواهیم داد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اراک دیگر اقدامات مهم در راستای آبرسانی به روستاهای این شهرستان را در سال 97 شامل : شستشوی 38 مورد مخزن ذخیره آب ، شناسایی و قطع 80 انشعاب غیر مجازآب ، تعمیر 38 مورد تابلو برق ، تعمیر و تعویض 18 مورد  الکترو پمپ ، تعمیر و تعویض 17 مورد شیر الات ، تعمیر و تعویض 8 عدد کنتور حجمی ، رفع 4 مورد خرابی تله متری و... دانست.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است