مشکل آب شرب 2700 نفر از روستاییان شهرستان خنداب برطرف شد.

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
دوشنبه, 29 اکتبر, 2018 - 13:22

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خنداب از برطرف شدن مشکل آب شرب ،دو روستای مهر سفلی و عبدالکریم در تابستان سال جاری خبر داد و گفت : با اقدامات انجام شده در این دو روستا ، مجموعا 745 مشترک با جمعیتی بالغ بر2700 نفرازخدمات آب و فاضلاب روستایی بهره مند شدند.

به گزارش شرکت آبفاراستان مرکزی ،عزیزاله  سلطانی مدیر امور آبفارخنداب بیان کرد : برای تحت پوشش درآوردن دو روستای عبدالکریم و مهر سفلی  درشهرستان  خنداب عملیات اجرایی شامل  حفر یک حلقه چاه به عمق 60 متر ، احداث  دو مخزن ذخیره آب مجموعا به حجم 550 مترمکعب ، تجهیز یک حلقه چاه ، احداث فنس و محوطه سازی یک باب ایستگاه پمپاژ و تعویض بخش هایی از شبکه داخلی  این دو روستا انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه مردم این دو روستا از آب شرب و خدمات شرکت آبفار استفاده میکنند در حالی که روند تحت پوشش درآمدن روستای مهرسفلی هنوز به اتمام نرسیده است اظهارامیدواری کرد که شورا و دهیار روستای مهرسفلی هرچه سریعتر نسبت به  تکمیل این روند ،اقدام لازم را بعمل آورند.

ایشان تعداد روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی را در شهرستان خنداب 63 روستا از مجموع 83 روستای این شهرستان اعلام کرد و گفت : مابقی روستاها با محوریت شورا و دهیار تامین آب می شوند که امیدواریم هرچه زودتر ، مراتب تحت پوشش قرارگفتن خدمات توسط شورا ها انجام شود تا بتوانیم خدمات بهتری به روستاها ارایه دهیم.

وی گفت : برای تامین آب مردم روستای خانقاه که با مشکل کم آبی مواجه بودند یک حلقه چاه به عمق 100 متر حفر شد و با انتقال آب این چاه به روستا ، مشکل تامین آب مردم در این روستا برطرف خواهد شد.

سلطانی با اشاره به توسعه شبکه توزیع آب در روستاها به طول 800 متردر سال جاری گفت : در این مدت  بیش از 4600 متر از شبکه و خط انتقال فرسوده آب در روستاهای سوزان، ارجناوند، مهرعلیا و آدشته و همچنین تعداد 71 مورد انشعاب فرسوده در این روستاها تعویض شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خنداب از پیگیری های جدی این امور و مرکزبهداشت ،  برای اطمینان ازکیفیت آب شرب روستاهای شهرستان  خبر داد و گفت : در سال 97 ،علاوه بر آزمایش های میکروبی و شیمیایی و همچنین کلرسنجی آب که به طور مداوم در روستاها انجام میشود ،  عملیات شستشوی 19 مخزن ذخیره آب در روستاها انجام و 3 دستگاه سامانه گندزدایی نوسازی شد.

ایشان از پیمایش 915 مشترک از مجموع 12300مشترک خود در سال جاری خبر داد و گفت : در این پیمایش ها 67 انشعاب غیر مجاز شناسایی شد و به تعداد 270 مشترک پر مصرف اخطارقطع داده شد.

سلطانی بیان کرد: رفع 310 مورد شکستگی خطوط لوله  ، تعمیر 4 مورد پمپ ، تعمیر 15 مورد تابلو برق ، تعمیر 10 مورد تله متری وسرویس 18 دستگاه کلر زن ، از دیگر اقدامات این امور در سال 97 میباشد.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است