بیش از 7 هزار مورد شکستگی لوله آب در روستاها ترمیم شده است

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
چهارشنبه, 14 نوامبر, 2018 - 07:28

مهندس حسینی معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی اعلام کرد : در نیمه نخست سال 97 بیش از 7 هزار مورد شکستگی لوله های آب شامل خط انتقال ، شبکه و انشعاب در سطح روستاهای استان ، ترمیم شده است

به گزارش شرکت آبفار استان مرکزی ، وی گفت : جهت کاهش  هدر رفت آب روستاها ، در سال جاری، اصلاح و بازسازی بیش از 29کیلومتر خطوط شبکه توزیع و انتقال آب ، اصلاح 338 مورد انشعاب آب ، کشف و ترمیم 84 مورد شکستگی پنهان توسط دستگاه نشت یاب ، نشت گیری 18 مخزن ذخیره آب ، تعویض 6 کنتور حجمی خراب و تعمیر کالیبراسیون 36 کنتور حجمی انجام شده است.

وی با بیان اینکه توسعه 15 کیلومتر شبکه توزیع آب در روستاها توسط معاونت بهره برداری انجام شده است گفت : با انجام اقدامات فوق ، میزان هدر رفت آب در روستاها به 25 درصد رسیده است.

حسینی اعلام کرد : کیفیت آب روستاهای استان مرکزی بر اساس استانداردهای ملی و با تواتر زمانی اعلام شده از سوی شرکت مهندسی ابفای کشور و دستورالعمل های ابلاغی پایش و کنترل میشود.

معاون بهره برداری شرکت آبفار استان مرکزی گفت :این شرکت در راستای وظیفه اصلی خود که تامین اب سالم و بهداشتی است،در نیمه نخست سال97  توسط 9 آزمایشگاه مستقر در سطح استان ، آزمایشات کنترل کیفیت اب شامل 147هزار مورد کلر سنجی،300 مورد ازمایشات فیزیکوشیمیائی و 12 هزار مورد آزمایش باکتریولوژی از آب مخازن ،شبکه و منابع تامین ، انجام داده است که خوشبختانه مطلوبیت آزمونهای باکتریولوژی99.9درصد و مطلوبیت کلر سنجی98 درصد بوده ،که این نشان دهنده کیفیت مناسب آب شرب تحویلی به مشترکین روستاهای تحت پوشش میباشد.

حسینی افزود : در طی نیمه ابتدای سال 97 برای حفظ کیفی آب ذحیره شده در مخازن ، تعداد 150 مخزن زمینی شستشو و گند زدائی شده است ، و همچنین برای 1170 کیلومتر خطوط شبکه و انتقال آب ، عملیات شستشو و تخلیه رسوبات صورت گرفته است.

عضو هیات مدیره شرکت آبفار استان مرکزی اظهار داشت :  در سال جاری ، 3 مانور بزرگ پیمایشی در سطح استان انجام شد که طی آن بیش از 45 هزار مشترک پیمایش شده و 433 انشعاب غیر مجاز شناسایی و پلمپ شده اند.

صدر الدین حسینی بیان کرد: در سال جاری برای روستاهایی که با مشکل کم آبی مواجه بودند ، بر اساس پیش بینی ها و برنامه ریزی قبلی ، اقداماتی شامل : حفر چاه های جدید ، لایروبی قنوات مربوط به آب شرب ،اجاره چاه های کشاورزی با کیفیت مناسب،کف شکنی چاه های موجود ،آبرسانی سیار و جیره بندی ، سعی کردیم خدمات مناسبی در حد بضائت و امکانات موجود به مشترکین این روستاها ارائه دهیم.

وی گفت : در این خصوص لازم میدانم ازحمایت های مدیر عامل محترم و زحمات تک تک پرسنل حوزه بهره برداری ،کنترل کیفی،مدیران محترم و سخت کوش شهرستانها،پیمانکاران بهره برداری و ابداران زحمت کش که متعهدانه و با تلاش شبانه روزی در انجام امور با این معاونت همکاری داشتند قدردانی نمایم و همچنین جا دارد از مردم صبور روستاهای استان که با رعایت الگوی مصرف با ما همکاری مناسبی برای عبور از تنش آبی در تابستان 97 ، داشتند کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است