مجتمع آبرسانی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ساوه به بهره برداری رسید

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
پنج‌شنبه, 6 فوریه, 2020 - 08:05

 با حضور استاندار استان مرکزی؛ فاز اول مجتمع آبرسانی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  به بهره برداری رسید و کلنگ اجرای فاز دوم این‌مجتمع به زمین خورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی ،این مراسم در پنجمین روز دهه مبارک فجر با حضور استاندار مرکزی ، معاونین استاندار، فرماندار ساوه و جمعی از مردم و مسولین  در منطقه کوهیایه شهرستان ساوه برگزار شد.

مهندس یوسف عرفانی نسب مدیرعامل شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری استان مرکزی در این مراسم گفت :  این مجتمع که مزین به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شده است با هدف تامین آب 15 روستای منطقه کوهیایه شهرستان ساوه اجرا می شود که در فاز اول ۹ روستا با جمعیتی بالغ بر ۳ هزارو ۳۵۵ نفر آبرسانی شدند و در فاز دوم ۶ روستا با جمعیتی بالغ بر هزار ۱۵۱ نفر تامین آب خواهند شد.

وی با بیان اینکه فاز نخست این مجتمع با صرف اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اجرا شده است گفت : در فاز اول این مجتمع اجرای خطوط انتقال آب به طول 70 کیلومتر ، احداث 14 مخزن ذخیره آب مجموعا به حجم 1470 متر مکعب و حفر دو حلقه چاه صورت گرفته است.

عرفانی نسب افزود : تعداد 25 پروژه آبرساني در سطح روستاهاي استان مرکزي با هزينه اي بالغ بر300 میلیارد ریال در چهل و یکمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران ، به بهره برداري مي رسد.

مدیرعامل شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری استان مرکزی ادامه داد : اين پروژه ها در 9 شهرستان اجرا شده و 49 روستا با جمعيتي بالغ بر 13هزارو 355 نفر از مزاياي آن بهره مند مي باشند.

عرفانی نسب بیان داشت : عمليات اجرايي صورت گرفته دراین  25 پروژه ها شامل :حفر 5 حلقه چاه ، اجرای 184 کيلو متر خطوط انتقال و شبکه توزيع آب ،احداث 23 مخزن ذخيره آب مجموعا به حجم 3670 متر مکعب ، احداث یک باب تصفیه خانه آب و نصب 1713 فقره انشعاب جديد ، می باشد.

استاندار مرکزی در آیین بهره‌برداری از این مجتمع در سخنانی گفت: بعد از سال ها پیگیری مردم و تلاش مسئولان یک ایستگاه مطمئن تامین آب شرب در روستاهای کوهپایه ساوه احداث و ساکنین این روستاها از خدمات آن بهره مند شدند.

استاندار استان مرکزی از تلاش مهندس عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان مرکزی و مجموعه این دو شرکت بواسطه تلاش مجدانه برای ارایه خدمات قدردانی کرد.

ویژه

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است