مجتمع آبرسانی ۶ روستایی شمال شرق آشتیان به بهره برداری رسید

hamedi.m.337
تاریخ آخرین تغییر: 
سه‌شنبه, 11 فوریه, 2020 - 10:12

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب  اسلامی ، مجتمع آبرسانی ۶ روستایی شمال شرق آشتیان به بهره برداری رسید.
در مراسم  بهره برداری از این مجتمع بزرگ آبرسانی که در ۲۱ بهمن سال در آشتیان برگزار شد استاندار استان مرکزی و معاونین ایشان ، نماینده مردم آشتیان در مجلس ، فرماندارآشتیان ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان مرکزی و جمعی از مردم و مسولین شهرستان حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان مرکزی در این مراسم گفت: مجتمع آبرسانی شمال شرق آشتیان با اعتباری بالغ بر 9میلیارد و 500 میلیون تومان انجام شد و آب مورد نیاز 6 روستای انانجرد ، بهارستان ، کوشکک ، صالح آباد ، امیر آباد ، مزرعه نو را تامین کرد.

مهندس عرفانی نسب افزود : برای انجام این پروژه حفر یک حلقه چاه به عمق 130 متر و آبدهی 23 لیتر بر ثانیه ، احداث 4 مخزن ذخیره آب مجموعا به حجم 1240 متر مکعب و اجرای 34718 متر خطوط انتقال صورت گرفته است 

وی ادامه داد :اجرای 8855 متر خطوط شبکه و نصب 278 انشعاب جدید از دیگر اقدامات انجام شده در این مجتمع آبرسانی می باشد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان تصریح کرد : همزمان با بهره برداری از این  مجتمع ، پروژه آبرسانی به روستای سعد آباد این شهرستان که شامل اجرای 1010 متر شبکه توزیع آب و نصب 10 فقره انشعاب جدید می باشد آغاز شد.

وی گفت : تعداد 25 پروژه آبرساني در سطح روستاهاي استان مرکزي با هزينه اي بالغ بر300 میلیارد ریال در چهل و یکمین سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران ، به بهره برداري مي رسد.

عرفانی نسب بیان داشت : اين پروژه ها در 9 شهرستان اجرا شده و 49 روستا با جمعيتي بالغ بر 13هزارو 355 نفر از مزاياي آن بهره مند مي باشند.

مدیرعامل شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری استان مرکزی ادامه داد : عمليات اجرايي صورت گرفته دراین  25 پروژه ها شامل :حفر 5 حلقه چاه ، اجرای 184 کيلو متر خطوط انتقال و شبکه توزيع آب ،احداث 23 مخزن ذخيره آب مجموعا به حجم 3670 متر مکعب ، احداث یک باب تصفیه خانه آب و نصب 1713 فقره انشعاب جديد ، می باشد.

عادی

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است