منشور اخلاقی

تاریخ آخرین تغییر: 
سه‌شنبه, 1 اوت, 2017 - 08:46

بسمه تعالی

منشور اخلاقی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی

ما کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی به عنوان خدمتگزاران جامعه ، با سر لوحه قرار دادن سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و با هدف ارائه خدمات ، تکریم انسانها ،

همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست ، بر اصول اعتقادی زیر هم پیمان و استوار خواهیم بود تا نسبت به فراهم نمودن زمینه دسترسی عادلاه همگان به خدمات آب ،

برق و آب و فاضلاب در سراسر کشور ، در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای میهن اسلامی گام نهیم .

 1. خدا محوری : ما معتقدیم عبودیت ، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی اله می دانیم . در این مسیر حفظ شئونات الاهی و آراستگی ظاهری و باطنی را مقدم می شماریم .
 2. ولایت مداری : بر این باوریم که کسب موفقیت دنیوی و سعادت اخروی جز در سایه پیروی و اطاعت عملی از ولایت مطلقه فقیه میسر نخواهد بود .
 3. قانون مداری : ما صیانت از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل به ان را سر لوحه کارخود قرار می دهیم و حرکت در مسیر قانون را تحت هر شرایط وظیفه خود می دانیم .
 4. خدمت به مردم و پاسخگویی : ما خدمت به مردم و پاسخگویی را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می دانیم تا از این راه گامی هر چند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم . خدمات ما مزین به اصل مشتری مداری ، دقت ، سرعت ، صداقت، نظم ، رأفت اسلامی و آینده نگری می باشد .
 5. ایثار : بر این باوریم که فرهنگ ایثار در ایران اسلامی یک ارزش الهی است و یا از خودگذشتگی و ایثار در انجام وظایف دین خود را ادا خواهیم کرد .
 6. امانت داری : ما معتقدیم آنچه در اختیار ماست امانت الهی است بنابراین حفظ و استفاده مناسب از آنها در چارچوب انصاف و شایسته سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست .
 7. صرفه جویی : ما در راستای ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع ، از طیق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه در برابر همه نعمتها و خوبیها شکرگزار خداوند بوده و تلاش می کنیم سهم خود را در ارتقای بهره وری و منابع کشور و حفظ آن برای نسل های آینده ادا کنیم .
 8. بهره وری و بهبود مستمر : بهبود مستمر و ارتقای بهره وری و صرفه جویی را سر لوحه ذهن خود قرار داده تا از این راه در همه کوششها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید .
 9. کارگروهی برای سعادت همگانی : ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم میهمانان آگاهیم و حفظ وحدت ، تمسک به خرد جمعی ، مشارکت همگانی در سایه تلاش بدون وقفه و هوشیاری در فضای سرشار از اعتماد را منشأ ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل آینده می دانیم .
 10. دانش مداری و نو آوری : همواره جهت افزایش آموخته ها ، بهبود نگرش و پرورش مهارتهای خویش می کوشیم و در همه زمینه ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می دهیم
 11. احترام و فروتنی: تلاش میکنیم در برابر دیگران بخصوص همکاران و ارباب رجوع، صمیمی و فروتن بوده و با انجام وظایف و تعهدات خود، حقوق و نیازهای آنان را محترم شماریم و با احساس مسئولیت و تعهد کاری در انجام وظایف جهت تعالی و توسعه صنعت آب و برق حرکت نماییم.

 

© کلیه حقوق این سایت برای شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی محفوظ است